سوالات متداول مدرسین

ما بسیار خرسندیم که میزبان شما مدرس گرانقدر هستیم . در هنرآموز شما می توانید هر آنچه می دانید را به صورت دوره های آموزشی کوتاه یا بلند مدت آفلاین ، دوره های آنلاین ، مسترکلاس ، وبینار یا کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی آنلاین و حضوری و اینتر اکتیو به هنرجویان بیاموزید.

در زیر سعی کرده ایم پاسخ هایی به متداول ترین سوالاتی که در مورد نحوه ی حضور و همکاری ، برگزاری کلاس ها ، ایجاد و فروش دوره های آفلاین و آنلاین در همکاری با پلتفرم هنرآموز تا کنون مطرح شده ، بدهیم.

چنانچه نکته ای دیگر در ذهن شما باقیست یا هنوز پرسشی بی جواب مانده ، همین الان با ما در میان بگذارید.

تیم پشتیبانی مدرسین هنـــرآمـــــوز همواره در کنار مدرسین خواهد بود تا بدون دغدغه ی مشکلات فنی و با آرامش کامل به آموزش خود بپردازند .

 • پلتفرم هنـــــرآمــــوز چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

  هنــــرآمــــوز سامانه ی آنلاینِ صفر تا صد آموزش موسیقی است . امکان انتخابِ بدون واسطه و آسانِ مدرس خصوصی آموزش موسیقی در هنرآموز فراهم است . همچنین این پلتفرم ، بستر آنلاینِ حضورِ برترین مدرسین آموزش موسیقی از سراسر ایران است . در هنرآموز هنرجویان به سادگی مدرس مورد نظر خود را جستجو و برای شروع آموزش خصوصی و نیمه خصوصی یا دوره های آموزشی آنلاین و آفلاین با اون اقدام می کنند .

 • چطور می توانم به عنوان یک مدرس در هنرآموز حضور داشته باشم ؟

  پس از ثبت نام و وارد کردن کد امنیتی یا رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید نسبت به تکمیل موارد خواسته شده در پروفایل اقدام کنید کلاس های خصوصی یا دوره های آموزشی آنلاین و آفلاین تعریف کنید زمان های خالی خود برای پذیرش هنرجو را تعیین کنید توکن ( لینک ) یکتای پروفایل خود را دریافت و در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید پس از تکمیل موارد خواسته شده ، پروفایل شما توسط هنرآموز بررسی و تایید خواهد شد و جهت معرفی به هنرجویان نمایش داده می شود .

 • برای تدریس خصوصی و نیمه خصوصی در پلتفرم هنرآموز باید هزینه ای پرداخت کنم ؟

  خیر . هیچ هزینه ای از مدرس جهت حضور و ثبت نام و برگزاری کلاس و جذب هنرجو و ... در پلتفرم هنرآموز اخذ نخواهد شد و تمام درآمد و شهریه های دریافتی از هنرجویان به حساب مدرس واریز خواهد شد .

 • در چند رشته ی آموزش موسیقی می توانم تدریس کنم ؟

  برای برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی ، محدودیت انتخاب 5 رشته ی موسیقی است ( به طور مثال : پیانو – تئوری موسیقی – سلفژ – آهنگسازی – کیوبیس ) ، اما برای دوره های آفلاین و آنلاین ( بزودی ) و یا وبینارها و مسترکلاس های تخصصی ( بزودی ) ، محدودیتی در تعداد و عنوان های آموزشی وجود ندارد .

 • در شروع کار ، پروفایل من در هنــــرآمــــوز چطور تایید خواهد شد ؟

  پس از ارسال مدارک و با توجه به رزومه و اسناد ارسالی ، تجارب تدریس و تحصیلات مرتبط دانشگاهی یا آموزشگاهی و … پروفایل شما تایید خواهد شد. در آینده هر پروفایل قابلیت ارتقاء و یا نزول سطح با توجه به نظرات هنرجویان را خواهد داشت .

 • چگونه خودم را به هنرجویان معرفی کنم ؟

  در پروفایل شخصی ، شما امکان درج عکس و مشخصات فردی ، رزومه ی کاری ، سوابق تحصیلی ، تجارب آموزشی و افتخارات را خواهید داشت . در کنار آن با آپلود دو قطعه ویدئو از خود ، به صورت کاملا مستقیم و قابل باور با هنرجویان رو در رو گفتگو می کنید. با اینکار درصد انتخاب شدن خود را افزایش می دهید . ویدئوی معرفی من چه ویژگی های داشته باشد ؟ زمان ویدیو : بین 2 تا 3 دقیقه مناسب است . محتوای ویدئو : چنانچه مدرس ساز یا آواز هستید پیشنهاد می کنیم ابتدا چند ثانیه کوتاه هنرنمایی کنید . سپس به معرفی خود و روش تدریس یا تجارب با ارزشتان بپردازید. کیفیت صدا و تصویر : تجربه ثابت کرده کیفیت خوب صدا و تصویر در معرفی ، تاثیر زیادی در انتخاب مدرس از طرف هنرجو دارد . مکان فیلمبرداری : پیشنهاد می شود محل تصویربرداری اتاق تمرین ، استودیو یا محل کار نسبتا آکوستیک شده ی مدرس باشد. پوشش : جهت حضور جلوی دوربین می بایست طبق عرف و قوانین کشورمان ایران پوششی مناسب برگزیده شود .

 • تدریس من به صورت حضوری خواهد بود یا آنلاین ؟

  هر دو صورت امکان پذیر است ... با توجه به گستردگی بازار تدریس آنلاین و امکان جذب هنرجو از سراسر ایران و حتی خارج از ایران ، تاکید ما فعالیت و تمرکز مدرسین بر روی آموزش خصوصی و نیمه خصوصی به صورت آنلاین است . اما این امکان هم فراهم است که مدرس تعیین کند به صورت حضوری در محل شاگرد یا در منزل مدرس و یا در دفتر کار مدرس نیز هنرجو می پذیرد و می تواند در پروفایل خود اطلاع رسانی کند

 • من در تهران نیستم آیا امکان حضور به عنوان مدرس در هنـــرآمـــوز را دارم ؟

  بله ... مدرسین محترم از سراسر ایران و حتی خارج از ایران می توانند در هنــــرآمــــوز حضور داشته باشند . با توجه به امکان جستجوی مدرس بر اساس کشور و شهر محل سکونت ، هنرجویان می توانند برای کلاس های خصوصیِ حضوری ، مدرس مورد نظرشان را در نزدیک ترین نقطه به خود پیدا کنند .

 • زمان کاری و تدریس من در سایت هنـــــرآمــــوز چگونه است ؟

  روزها و ساعات تدریس در هنــــرآمــــوز به انتخاب مدرس است و از قبل توسط خود ایشان تعریف و در معرض انتخاب هنرجویان قرار می گیرد .این ساعات تعریف شده ، همیشه برای مدرس قابل کم یا زیاد شدن است .

 • کلاس های رزرو شده ی هنرجو با من تمام شده ، برای ادامه ی کلاس ها باید چه اقدامی کنم ؟

  مدرس فقط راهنمایی می کند تا هنرجو از طریق سایت نسبت به رزرو مجدد کلاس بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز اقدام نموده و شهریه کلاس را از طریق درگاه بانکی سایت پرداخت نماید .

 • مدت زمان هر جلسه تدریس من چقدر باید باشد ؟

  مطابق عرف آموزش موسیقی در ایران ، مدت زمان کلاس های موسیقی ۳۰ دقیقه و هفته ای یک جلسه برای کلاس خصوصی تک نفره است . اما با توجه به نوع تخصص ، رشته ی مورد تدریس و تعداد هنرجو در کلاس ( با توجه به خصوصی یا نیمه خصوصی بودن ) ، مدرس می تواند مدت زمانِ طول یک جلسه تدریس خود را بدلخواه تعیین نماید .

 • آیا می توانم زمانِ کلاسِ رزرو شده را تغییر داده یا آن را لغو کنم ؟

  کلاس رزرو شده می تواند تا ۱۲ ساعت مانده به شروع کلاس و در شرایط اضطراری توسط مدرس لغو یا با هماهنگی هنرجو به وقت دیگری موکول شود . در صورتی که کمتر از 12 ساعت به شروع کلاس مانده باشد ، امکان لغو مستقیم کلاس توسط مدرس وجود ندارد و این کار باید توسط پشتیبانی پلتفرم انجام شود . در هر صورت پس از لغو ، شهریه پرداختی کلاس لغو شده به حساب هنرجو بازگردانده خواهد شد . در نظر داشته باشید لغو کلاس منجر به درج امتیاز منفی در سابقه ی پروفایل مدرس می شود ( امتیازهای منفی باعث نمایشِ کمترِ پروفایل مدرس به هنرجویان جدید و در رده های پایین تر خواهد شد )

 • در صورتی که کلاس از طرف هنرجو لغو یا زمان آن تغییر داده شود ، دستمزد مدرس چگونه محاسبه می شود ؟

  هنرجو جهت لغو کلاس و در شرایط اضطراری تا 12 ساعت مانده به شروع آن کلاس فرصت دارد . در صورت لغو کلاس توسط هنرجو در کمتر از 12 ساعت مانده به شروع ، 10 درصد از مبلغ آن جلسه بابت جریمه ی کنسلی کسر و به کیف پول مدرس منتقل خواهد شد . در صورت لغو کلاس توسط هنرجو در کمتر از 5 ساعت مانده به شروع ، 30 درصد از مبلغ آن جلسه بابت جریمه ی کنسلی کسر و به کیف پول مدرس منتقل می گردد .

 • آیا اولین جلسه ی کلاس با هنرجوی جدید رایگان خواهد بود ؟

  خیر . مدرس به صورت اختیاری در هنگام تکمیل پروفایل خود تعیین می کند که چنانچه هنرجو در جلسه ی اول از کلاس و نحوه ی تدریس و یا هر مورد دیگری اعلام نارضایتی کند ، آن جلسه آزمایشی منظور گردد . هزینه ی پرداخت شده نیز به کیف پول هنرجو بازگردانده خواهد شد . ضمناً این بازگشت وجه به هیچ عنوان شامل کلاس حضوری برگزار شده در منزل هنرجو نمی شود .

 • اگر هنرجو در زمان شروع کلاس حاضر نشد ، مدرس باید چکار کند ؟

  چنانچه بیش از ده دقیقه از شروع کلاس گذشت و هنرجو در کلاس حاضر نشد ، مدرس می بایست به اطلاع پشتیبانی سایت برساند . تا با هنرجو تماس بگیرند و در نهایت اگر 15 دقیقه از زمان کلاس گذشت و باز هم هنرجو وارد کلاس نشد ، آن جلسه برگزار شده لحاظ می گردد . مدرس می تواند از کلاس خارج تا هزینه ی کامل آن جلسه به کیف پول او واریز گردد .

 • حق التدریس کلاس های برگزار شده چگونه به من پرداخت می شود ؟

  مدرسین در پروفایل خود کیف پول خواهند داشت ، بلافاصله پس از برگزاری هر جلسه کلاس ، مبلغ آن به کیف پول واریز خواهد شد . مدرس هر زمان که مایل باشد می تواند درخواست تسویه حساب کند و در آنصورت مبالغ جمع شده در کیف پول ، به حساب شبا ایشان واریز می گردد .

 • آیا امکان مشاهده ی سوابق کلاس های برگزار شده و جزئیات مالی را دارم ؟

  بله در پنل پروفایل مدرس ، سوابق شاگردها ، کلاس های برگزار شده و دریافت و پرداخت های مالی مدرسین در دسترس و قابل مشاهده است .

 • زمان برگزاری کلاس به وقت محلی هنرجو است یا مدرس ؟

  کلیه کلاس های آنلاین مطابق ساعت رسمی کشور ایران برنامه ریزی و برگزار می گردد .

 • کلاس اینتر اکتیو چیست ؟

  کلاس های اینتر اکتیو نوعی از کلاس های غیرحضوری و آنلاین تعاملی است که مدت دار نامیده می شود شیوه ی برگزاری این کلاس ها به اینصورت است که مدرس در روز و ساعت مورد نظر ، درس و تمرین های مربوط به جلسه ی حاضر را به صورت صوتی و تصویری بارگذاری می کند و هنرجو نیز پس از دانلود آن درس ، تا جلسه ی بعد ، فرصت تمرین و یادگیری دارد ضمنا هنرجو امکان پرسش سوال و ارسال صوتی - تصویری یا فایل PDF تمرین و اجراهای خود را در طول هفته خواهد داشت این کلاس ها برای مدرسینی که در لحظه و در کلاس های آنلاین تمرکز پایین تری برای تدریس دارند و یا بدلیل مشغله ی کاری فرصت حضور آنلاین در تایم مشخص را ندارند ، بسیار مفید و کاربردی است .

 • چگونه بفهمم هنرجوی جدید به من معرفی شده است ؟

  بعد از اینکه هنرجویی شما را به عنوان مدرس انتخاب کرد ، پروفایل شما آپدیت شده و اطلاعات هنرجو و زمان های مورد نظر وی برای برگزاری کلاس در آن درج می گردد ، ضمن اینکه با پیامکی از سوی سایت این انتخاب به اطلاع شما خواهد رسید .

 • آیا می توانم پروفایل خودم را در فضای مجازی اطلاع رسانی و تبلیغ کنم ؟

  بله . پروفایل شما به منزله ی آموزشگاه شخصی شماست ، بعد از تایید پروفایل ، یک لینک یکتا در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید از دوستان ، آشنایان ، طرفداران و شاگردانتان دعوت کنید برای ثبت نام و رزرو کلاس خصوصی ، نیمه خصوصی ، آنلاین یا حضوری با شما ، به صفحه ی اختصاصی تان در هنـــــرآمــــوز مراجعه و اقدام نمایند . مدرس می تواند هنرجویان قدیمی و قبلی خود را نیز به پلتفرم دعوت کند و با امکاناتی گسترده و کاربردی ادامه ی آموزش ایشان را مدیریت و رهبری کند.

 • شرایط قطع همکاری با پلتفرم هنرآموز ؟

  در صورت عدم تمایل به ادامه ی فعالیت پروفایلتان در پلتفرم هنرآموز ، تنها با یک درخواست ، ظرف ۲۴ ساعت با شما تسویه حساب خواهد شد.

 • کلاس های آنلاین را کجا باید برگزار کنم ؟

  این امکان نیز فراهم شده ، تا مدرسین بتوانند در بستر آنلاین مورد علاقه خود ( اسکایپ ، واتساپ ، تلگرام ، زوم و ... ) کلاس های آنلاین را برگزار کنند و در عین حال از تمام امکانات مدیریتی پلتفرم هنرآموز مثل تاریخچه ی برگزاری کلاس های برگزار شده ، درحال برگزاری و یا لغو شده ، گزارش های متنوع امورمالی ، پشتیبانی کلاس ها و ... استفاده نمایند .

 • چه امکاناتی معمولا در کلاسِ آنلاین در اختیار مدرس است ؟

  در کلاس درسِ آنلاین ( بسترهایی همچون زوم ، اسکایپ ، اسکای روم و ... مدرس با استفاده از امکانات زیر علاوه بر ارتباط صوتی و تصویریِ دوطرفه ، قادر خواهد بود نهایت کیفیت یک کلاس درس مفید را برای هنرجو فراهم کند : تخته وایت برد مجازی : جهت یادداشت نکات مهم ، ایجاد پنج خط حامل و نت نویسی ، رسم اشکال هندسی و… با امکان ذخیره کردن محتوای تخته اشتراک دسکتاپ : جهت اشتراک محیط دسکتاپ مدرس و نمایش صفحات وب و … نمایش اسلاید : نمایش فایل های پی دی اف ، پاورپوینت ، عکس و … به هنرجویان پخش فایل های صوتی و تصویری : مدرس می تواند از قبل از شروع کلاس با توجه به موضوع تدریس خود ، نمونه های فیلم و موسیقی بارگذاری نماید . و در حین برگزاری کلاس برای هنرجو پخش نماید . اشتراک فایل : مدرس می تواند پیش از شروع کلاس فایل هایی با فرمت های مختلف مثل PDF ‘ JPEG ‘ Zip و … مانند جزوات آموزشی ، تمرینی ، نت و پارتیتور بارگذاری کرده تا هنرجویان امکان دانلود آن را داشته باشند .

 • سرعت اینترنت مورد نیاز من برای برگزاری کلاس آنلاین چه مقدار باید باشد ؟

  برای برگزاری یک کلاس آموزشی آنلاین کافی است مدرس ، سرعت لازم اینترنت جهت تدریس را فراهم کند . این سرعت متناسب با امکانات مورد استفاده در کلاس مانند صدا، تصویر و دسکتاپ بین 5 KB/s تا 50 KB/s متغیر خواهد بود. به بیان دیگر حداقل اینترنت ADSL 128 کافی است . دقت داشته باشید برای ارائه محتوا سرعت آپلود اهمیت دارد .

 • برای برگزاری کلاس آنلاین به چه ابزاری نیاز دارم ؟

  می توانید با لپ تاپ ، کامپیوتر مجهز به وبکم و هدست ، گوشی تلفن یا تبلت کلاس درس خود را برگزار کنید. اما پیشنهاد ما این است که شما به عنوان مدرس و برگزار کننده ی جلسه بهتر است با لپ تاپ وارد شوید . اینگونه از تمام امکانات در اختیار و مدیریت بهینه ی جلسه استفاده میکنید . ولی در مواقع ضروری استفاده از دیگر دستگاه ها نیز بلامانع است .

 • کدام مرورگرها برای برگزاری کلاس آنلاین مناسب است ؟

  مرورگرهای مورد تایید و قابل اعتماد برای برگزاری کلاس آنلاین ، گوگل کروم و فایرفاکس است. مدرس می بایست پیش از شروع کلاس از بروز بودن ( آپدیت ) مرورگر خود اطمینان حاصل کرده باشد .

 • آیا اجازه ضبط صوتی و تصویری کلاس آنلاین و پخش آن را دارم؟

  مشروط ... کلاس های برگزار شده یک توافق دو جانبه بین هنرجو و مدرس است که انتشار محتوای آن بدون رضایت طرفین غیرقابل قبول و تخلف است .